:

FAQ

Pytania dotyczące produktów
 

Dlaczego hamaki Ticket to The Moon?

Orginalna jakość:

Istnieje tylko jeden oryginalny, najważniejszy hamak spadochronowy. W 1996 roku, kiedy po latach bujania w hamaku i sprzedaży podstawowego produktu założyciel TTTM Charly natknął się na nylon spadochronowy. Zaintrygowany unikalnymi właściwościami materiału takimi jak lekkość, niezrównana wytrzymałość, i zdumiewająca spójność zaczął dążyć do zaprojektowania nowej wersji hamaka. Czy ten materiał umożliwił przełom o jakim marzył?
 

Kompaktowość:

Tradycyjnego hamaka nie można łatwo złożyć i przechowywać, ponieważ ma drążki. Hamaki spadochronowe TTTM ich nie maja. Hamaki TTTM są znacznie lżejsze niż te tradycyjny Majów. Pomimo iż w użytkowaniu są bardziej przestrzenne, to jeśli przechowywane są w załączonych woreczkch zajmują mniej miejsca. Inteligentnie zaprojektowane etui pozwala przyczepić spakowany hamak do plecaka lub zawiesić na pasku.
 

Wodoodporność:

Bawełniane włókna tradycyjnych hamaków absorbują wilgoć, co sprawia, że są bardziej podatne na pleśń, natomiast syntetyczny materiał hamaków spadochronowych nie przyjmuje wody. Również kolor tkanin spadochronowych blaknie o wiele wolniej, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Tkania hamaków TTTM jest łatwa do czyszczenia i nie murszeje.
 

Bezpieczeństwo i komfort:

Splot w tradycyjnych hamakach może zostawiać odciski na skórze, palce rąk i nóg mogą zaplątać się siatce. Delikatne bawełniane sznurki łatwo rozerwać, więc trzeba bardzo uważać podczas siadania i zsiadania. Hamaki TTTM mają solidną strukturę i jednocześnie gładką powierzchnię, a dopuszczalne obciążenie wynosi do 200kg. Hamaki spadochronowe TTTM są elastyczne i oddychające, dzięki czemu nie wchłaniają potu. Natomiast hamaki bawełniane go wchłaniają, a tym samym często wydzielają nieprzyjemny zapach, który może przyciągać gryzonie i inne zwierzęta. Niektórzy ludzie obawiają się hamaków ponieważ b, że z nich wypadną. Rzeczywiście hamaki, w których użyto drążków aby rozszerzyć końce mogą łatwo się odwracać i kiedy hamak się przekręci użytkownik wypada. Tkanina hamaków TTTM przy końcach zwęża się do małej powierzchni na końcu. To tworzy jakby kokon, z którego nie można wypaść bez pomocy przyjaciół! Film z przewrotu do tyłu na Youtube.
 

Dobra trwałość:

Hamaki spadochronowe są trzy razy wytrzymalsze niż tradycyjne. Hamak TTTM oferuje wiele walorów. Istnieje tylko jeden i oryginalny, również wiadomo, że marka jest synonimem wysokiej trwałości. Można odsprzedać go w dobrej cenie, ale po co?
 

Szybkoschnący materiał:

Podróżując z plecakiem zdasz sobie sprawę, że mokry nylonowy hamak zatrzymuje bardzo mało wody. Natomiast mokry bawełniany hamak jest bardzo ciężki i dodatkowo obciąża bagaż, powodując szybsze zmęczenie.

Hamaki spadochronowe TTTM są łatwe do prania, ręcznego lub w pralce. Są tak zaprojektowane aby wytrzymały w najtrudniejszych warunkach.


 

Czy muszę mieć system montażowy do mojego hamak TTTM?

Hamak jest standardowo wyposażony w dwa haki ze stali nierdzewnej lub aluminiowe karabińczyki na każdym końcu, które można wykorzystać, do zawieszenia hamaka przy dowolnym punkcie montażowym; lin lub pasów, taśm, kotwic. Wstępnie powiązane liny żeglarskie są najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem zawieszenia hamaka TTTM. Również stanowią niedrogie rozwiązanie jako komplet 2 długich lin, uszeregowanych i powiązanych służą do montażu hamaka w ciągu kilku sekund.
 

Czy jest jakiś limit obciążenia dla produktów TTTM?

Nasze hamaki wykonane są ze 100% nylonu spadochronowego. Sprawia to, że są lekkie, a zarazem bardzo mocne. Pomyślnie przechodzą testy obciążeniowe przekraczające 600 kg, ale ze względów bezpieczeństwa zaleca się maksymalne obciążenie do 200 kg dla wszystkich hamaków TTTM.
 

Ile osób zmieści się w hamaku TTTM?

Jedna osoba może spać wygodnie, dwie osoby zmieszczą się na pojedynczym hamaku, ale bardzo blisko siebie. Maksymalnie trzy osoby mogą siedzieć w Podwójnym hamaku trzymając nogi z boku. W największym hamaku Mamut z łatwością może spać dwie osoby dorosłe i dziecko. Byliśmy świadkami jak osiem osób świetnie się bawiło na rozkołysanym hamaku TTTM Mamut zawieszonym nad wodą….
 

Jaka jest gwarancja jakości?

Produkty Ticket To The Moon posiadają 10-letnią gwarancję na wady materiałowe i produkcyjne. Wadliwe lub uszkodzone produkty powinny być zwrócone w celu oceny. Zostaną naprawione lub wymienione. Kwestie gwarancyjne są rozstrzygane w drodze wymiany lub zamiany, bez zaliczek lub zwrotu pieniędzy. Rozprucia, wypalenia, rozdarcia, i uszkodzenia wynikające z wypadków, zużycia, niewłaściwej pielęgnacji, niewłaściwego używania lub naturalne uszkodzenia kolorów i materiałów, nie są objęte niniejszą gwarancją.

Jesteśmy dumni ze stworzenia oryginalnego hamaka spadochronowego, w oparciu o najlepsze materiały i produkcję rzemieślniczą o najwyższych standardach bezpieczeństwa i jakości. Podczas użytkowania hamaków prosimy pamiętać o usunięciu ostrych przedmiotów, takich jak scyzoryki, pasy, klucze, naszyjniki i kolczyki. Słowo ostrzeżenia dotyczące zwierząt: nasi - czworonożni przyjaciele uwielbiają kołysanie ale ich ostre pazury mogą podziurawić delikatną tkaninę. Światło UV powoduje blaknięcie kolorów hamaka i w pewnych skrajnych przypadkach niszczy materiał, więc należy unikać długiej ekspozycji na słońcu. Zwłaszcza, gdy nikt nie leży w hamaku, należy rozważyć schowanie go do opakowania.

 

Czy sam mogę naprawić hamak?

Materiał nylonowy jest niezwykle odporny, ale także delikatny. Małe dziury lub wypalenia można naprawić za pomocą łaty. Nylonowe łaty FYI lub taśmy nylonowe do naprawy można kupić lokalnie!

Dobrą wiadomością jest to, że nigdy nie zawiedziemy naszych użytkowników, więc jest możliwa ich wysyłka z fabryki. Prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji.

 

Czy hamaki TTTM są oddychające?

Hamaki TTTM są niezwykle oddychająca, dzięki czemu nie będziesz pocić się w hamaku. Porowata tkanina nylonowa sprawia, że są także bezpieczne dla dzieci. Nie zatrzymują wody, więc nawet gdy są pozostawione na ulewie nie są narażone na gnicie lub pleśń.
 

Jak można wejść i wyjść z hamak TTTM?

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy system zawieszenia jest odpowiednio umocowany. Odwrócić się tyłem do hamaka, nieco rozłożyć materiał trzymając obie strony i powoli usiąść tak jak rozciąga się hamak pod ciężarem. Gdy wygodnie siedzisz trzymaj dalszą krawędź dla zachowania równowagi i balansuj nogami wewnątrz. Relaksuj się i odpoczywaj w hamakach Ticket to the Moon ! Kiedy chcesz wyjść, przewieś nogi na zewnątrz hamaka i gdy twoje stopy stoją stabilnie na bezpiecznym podłożu, wstań.
 

Dlaczego nie ma drążka?

Drążek powoduje, że hamak staje się niestabilny, gdyż łatwiej się odwraca, oraz staje się cięższy. Długość naszych hamaków to ponad trzy metry, eliminuje to potrzebę drążków. Drążki sprawiają, że pusty hamak wygląda bardzo zachęcająco, ale czy naprawdę warto dźwigać dwa drążki tylko dla zdjęcia?
 

Czy jest sens używania haka?

Stalowy hak TTTM pozwala na łatwy montaż hamaka z właściwą równowagą niezależnie od odległości pomiędzy punktami mocowania, zwłaszcza jeśli używasz lin żeglarskich TTTM lub pasów przyjaznych drzewom do szybkiego zawieszenia. Hak umożliwia super łatwy i bezpieczny montaż, dzięki czemu można cieszyć się hamakiem w mniej niż 90 sekund. Film na Youtube przedstawiający montaż hamaka.
 

Ile miejsca potrzeba aby rozwiesić hamak?

Optymalna odległość do zawieszenia hamaka wynosi od 3 do 4,5 metrów. Jeśli odległość jest mniejsza należy zwiększyć wysokość haków, aby uformować łuk. Jeżeli drzewa lub konstrukcja są dalej od siebie, można użyć lin żeglarskich TTTM aby zmniejszyć odległość. Najbezpieczniejszym sposobem jest zawieszenie hamaka nie wyżej niż 45 cm lub 18 cali nad ziemią, na wszelki wypadek gdyby w drzewo uderzył piorun lub uczepienie nie było wystarczająco mocne. Hamakowy kalkulator zawieszenia na The Ultimate Hang.
 

Czy mogą użyć standardowego stojaka dla hamaków TTTM?

Nasze pojedyncze, podwójne i duże hamaki mają 320cm długości, dzięki czemu idealnie pasują do większości standardowych stojakó wielkości 10 stóp. Jednak krótszy Mini hamak i dłuższy hamak Mamuci - nie zmieszczą się.
 

Czy Moskitiera Net 360° i Daszek pasują do wszystkich hamaków TTTM?

Dla hamaków Mini, pojedynczych, podwójnych i dużych moskitiera i jest wystarczająco duża aby zabezpieczyć się przed owadami i szkodnikami. Jednak nie jest wystarczająco duża dla hamaków mamucich. Daszek hamakowy jest również zaprojektowany tak aby przykryć większość naszych hamaków.
 

Jak czyścić hamaki TTTM?

Zalecamy pranie hamaka w pralce ładowanej od przodu lub ręcznie w wannie. Jeśli pierzesz hamak pamiętaj aby usunąć haki i karabińczyki (nie ma potrzeby aby rozwiązywać wszystkie węzły). Prać delikatnie, w temperaturze 30 stopni Celsjusza bez wybielacza, z użyciem łagodnego środka piorącego. Po dokładnym wypłukaniu, hamak można powiesić lub rozłożyć płasko do wyschnięcia. Nie suszyć hamaków w suszarce.
 

Pranie w pralce:

Zwiąż końce razem ze sznurkiem tuż poniżej pętli końcowych. Zwiąż hamak ponownie na drugim końcu, i jeszcze raz w środku. Pozwoli to uniknąć splątania. Umieść hamak w poszewce i zwiąż ciasno. Używaj łagodnego detergentu, bez wybielacza i pierz delikatnie. Wysusz hamak natychmiast po praniu poprzez rozwieszenie go lub rozłożenie na płasko.
 

Pranie ręczne:

Zwiąż końce razem ze sznurkiem tuż poniżej pętli końcowych. Zwiąż hamak ponownie na drugim końcu, i jeszcze raz w środku. Pozwoli to uniknąć splątania. W wannie lub dużym zlewie, zanurz hamak w wodzie z łagodnym detergentem (nie stosować wybielaczy!). Prać hamak, aż będzie czysty i spłukać dokładnie. Rozwiesić hamak do wyschnięcia bezpośrednio po praniu.